MİPAZ, Ufuk Yatırımı satın aldı

Bulls_Holding_Logo-e1719229661810.jpeg

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MIPAZ), 1000 Yatırımlar Holding A.Ş., MYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bulls Yatırım Holding A.Ş., Bulls Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. ile birlikte Yıldız Holding ve Yıldız Holding’in bağlı ortaklığı Ufuk Yatırım’ın hisselerinin alımı için bir sözleşme imzaladı.

Yıldız Holding A.Ş.’nin %93,03’üne sahip olduğu Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş.’nin paylarının tamamı, toplam 48.000.000 USD bedel karşılığında Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bulls Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Bulls Yatırım Holding A.Ş, 1000 Yatırımlar Holding A.Ş., MYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. (özel portföy yönetim hizmeti verilen müşterileri adına) tarafından satın alındı. Bu satın alımda Re-Pie Portföy yatırımcısı olarak Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. de yer aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; MIPAZ, Yıldız Holding A.Ş. ‘nin Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş. ‘de sahibi bulunduğu 43.579.642 TL (%67) nominal değerli pay alması öngörülüyor. KAP açıklamasına göre, imzalanan sözleşme doğrultusunda, sözleşmede öngörülen şartların ve kapanış koşullarının yerine getirilmesi halinde, işlemin tamamlanarak pay devri ile kapanış işlemlerinin gerçekleştirilmesine karar verildiği bildirildi.

MIPAZ Yönetim Kurulu Başkanı Enver Çevik yaptığı açıklamada, “Stratejik büyüme hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu sözleşmenin, gelecek dönemde ve büyüme yolculuğumuzda önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz” dedi. Bulls Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akkaya ise, “Bu ortaklığın ve yaratılan sinerjinin önemini vurgulayarak, imzalanan sözleşme doğrultusunda işlemin gerçekleşmesi ile bu yatırımın geleceğe yönelik büyüme, istihdam ve karlılık üzerinde olumlu katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top